

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 years ago) |
| Type | Molded |
| Capacitance | 22 nF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 1.9 Ω |
| Tolerance | 10 % |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 2.3 mm |
| Voltage Rating | 16 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Features | High Reliability |
Stock: 141
Distributors
pcbx
Unit Price$0.73182
Ext.Price$0.73182
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.73182 | $0.73182 |
| 10 | $0.67625 | $6.76250 |
| 25 | $0.60664 | $15.16600 |
| 50 | $0.54419 | $27.20950 |
| 100 | $0.48817 | $48.81700 |
| 300 | $0.38923 | $116.76900 |
| 500 | $0.31034 | $155.17000 |
| 1000 | $0.28811 | $288.11000 |
| 3000 | $0.25836 | $775.08000 |
| 5000 | $0.23168 | $1158.40000 |
| 10000 | $0.20775 | $2077.50000 |
